Ünlü İsimler, Böbrek Hastaları İçin Koştular

Türk Böbrek Vakfı öncülüğünde 12 Kasım 2017 tarihinde"Sen Adım At, Onlar Hayata Bağlansın" sloganıyla 39. Vodafone İstanbul Maratonu'nda BÖHAK olarak onları yalnız bırakmadık.

 Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk” Bu sene ilk defa katıldığımız İyilik Peşinde Koş  Adım Adım organizasyonunda, son dönem kronik böbrek yetmezliği hastalarının sesi olabilmek ve Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne diyaliz makinesi bağışlamak için Asya’dan Avrupa’ya koştuk dedi.

 Erk; Türk Böbrek Vakfı olarak 5 diyaliz makinesi hedefiyle yola çıktık. İlk yılımızda 3 diyaliz makinesine denk gelen bu bağış toplamı, gelecek yıllar için bize umut verdi. Türk Böbrek Vakfı 12 Kasım günü toplam hedefinin %52’sine ulaşmış olarak İstanbul Maratonu’nda koşmayı başardı. Adım Adım istatistiklerine göre kampanyalar açıldıktan sonra koşu gününe kadar hedefinin %50’sini tutturan STK’lar, kampanya bitiminde ortalama % 80 oranında hedefini tutturabiliyor diye ifade etti.BÖHAK Genel Başkanı A.Vahap ACAR,Başkan Yardımcısı Erdinç Üçkaya dernek yöneticileri ve üyeleri de destek amaçlı oradaydılar.

 Türk Böbrek Vakfı destekleyicileri arasında olan oyuncular İpek Tanrıyar ve Wilma Elles ile sporcu Hasan Yalnızoğlu, 39. Vodafone İstanbul Maratonu'nda diyaliz hastaları yararına koştular.

 

 

  
1011 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın