Davut Tunçbilek
davuttuncbilek@mynet.com
ORGAN BAĞIŞI YAPIN HAYAT KURTARIN
29/12/2017

İnsanın dünyada yapabileceği en iyi şeyin ne olabileceğini düşündünüz mü acaba? Ben düşündüm ve dedim ki "iyilik olmalı".
Bir başkasını sevindirmek, hayır duaları almak... bundan daha mutluluk verici başka ne olabilir insan için. Gece gözlerinizi kapattığınızda yaptığınız iyilikleri düşünerek huzur içinde uyumak. Var mı mutlu olmanın daha ötesi.

Peygamberimiz hadislerinden birinde şu sözleri sarfetmiştir. "Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir."
İnsanları sevindirmedikten sonra dünya kadar malın mülkün olsa neye yarar. İyilik sadece yardımla, parayla pulla yapılmaz elbette.
Onca iyilikler var ki İnsanlık adına kutsanmış.

Örneğin organ bağışı. Düşünebiliyor musunuz? Bağışladığınız organınızla bir hayat kurtarıyorsunuz. Nasıl ki anne dünyaya bir can getiriyor bunun gibi bir şey.
Ve bağışladığınız organınız arkanızdan seller gibi hayır duaları akıtıyor.
Siz ebediyete göç etmiş olsanız bile isminiz yıllarca şükürle hayır dualarıyla anılıyor. Bu duaların ahirette sorgu sualde hiç mi etkisi olmayacak?

Bunun yanısıra organınızı bağışladığınız kişinin gözlerindeki mutluluğu gördükçe arkanızda kalan yakınlarınız da sizinle gurur duyacak.

 Bağışladığınız organlarla hayatlar kurtulacak, yüzlerce kişinin yüzü gülecek.

 Nice çocuklar var organ bekleyen. Mini minnacık hayatı tanımadan açmadan tomurcuk güller gibi solacak çocuklar.

Bir çiçeğe toprak güneş olmak, sulayıp onu büyütmek gibi bir şey organ bağışı.
Çok iyi bilirim böbreğini kaybetmiş insanların hayatını. Umutla beklerler bir yerlerden böbrek bulunsun da nakil yapılsın diye.

Yaşadıkları çileli hayattan kurtulmak için gece gündüz yakarırlar Allah'a. Bu duaların kazancı milyarlarca liranın getireceği zenginlikten daha huzur verici değil mi?

Organlarımızı bağışlayalım ve hayatlar kurtaralım.

 

 

 

 632 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

TUT ELİMDEN ANNE - 14/01/2021
Çocuğumuzun böyle bir karanlık yolda, kör labirentler içerisinde umutsuzca dolanmasını hiç birimiz istemeyiz elbette. Özellikle ergenlik çağında çocuğumuzu gözlemlemek en önemli işimiz olmalıdır yaşamımızda.