Böbreklerimizin sağlıklı olması yaşamımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için oldukça önemlidir. Pek çok insan farkında olmadan gün içerisinde böbreklerine hasar verecek davranışlarda bulunabiliyor

Farkında olmadan yapılan böbreklere zarar veren davranışlar

 Böbrekler vücutta atık maddelerin birikmesiyle birlikte zarar görebilirler. Böbreklerimizin sağlıklı olması yaşamımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmemiz için oldukça önemlidir. Pek çok insan farkında olmadan gün içerisinde böbreklerine hasar verecek davranışlarda bulunabiliyor. Bu nedenden dolayı sizlere böbreksağlığınızı bitiren ve o sürekli devam ettirdiğiniz davranışarınızdan bahsedeceğiz.

 GÜNDE 8 BARDAK SU İÇİN 

Bir yetişkinin günde 8 bardak su içmesi gerekir. Su vücudun detoksu açısından oldukça önemlidir. Su böbreklerinizle bir araya geldiğinde kanınızdaki toksinleri atar.

 GÜNDE YARIM YEMEK KAŞIĞINDAN FAZLA TUZ TÜKETMEYİN 

Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmemeye özen gösterin. Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmek böbreklerinizde ve kalp sağlığınızda oluşabilecek hastalıkları tetikler.

 İDRAR TUTMAK

İdrarınızı tutmamaya özen gösterin. İdrar tutmayı alışkanlık haline getirmek, idrar yollarınıza zarar verir ve böbreklerinizi olumsuz etkiler.

 KIRMIZI ET TÜKETMEK 

Haftada en fazla 2 porsiyon et tüketin. Kırmızı ette purin miktarı fazladır bu da vücudunuzda ürik aside dönüşür. Bu madde dokularınızda zamanla birikerek, böbrektaşı ve gut gibi hastalıkları tetikler.

 AĞRI KESİCİ İLAÇLAR 

Ağrı kesicilerin içerdiği kimyasal maddeler o an sıkıntınızı azaltsa da ilerleyen zamanlarda, böbrek ve karaciğer problemlerine neden olabiliyor.303 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın